European Judo Open Woman

W weekend 3-4 marca na Warszawskim Ursynowie odbył się European Judo Open Women.

Jest to jeden z najstarszych turniejów w Europie, co roku na zmianę z Pragą, Polski Związek Judo organizuje zawody żeńskie i męskie. Tym razem Arena Ursynów gościła 185 zawodniczek z 24 krajów, w tym 27-osobową reprezentację Polski.

Biało-czerwone zwyciężyły w klasyfikacji medalowej European Open w judo. Polki przebiły najśmielsze oczekiwania – wywalczyły aż 7 krążków.

W sobotę, w pierwszym dniu zawodów, Polki wystąpiły w finałach 3 z 4 kategorii, a złote medale zdobyły Karolina Pieńkowska (-52kg) i Arleta Podolak (-57kg), pokonując Annę Borowską. Srebro zdobyła Agata Zacheja, a brąz Karolina Tałach (obie 63 kg).

W niedzielę, startująca w wadze -78kg Paula Kułaga sprawiła sobie prezent na 22. urodziny i zdobyła srebrny medal podczas European Open w Arenie Ursynów. Brązowy krążek wywalczyła z kolei Daria Pogorzelec w kategorii -70kg.

Łącznie biało-czerwone zdobyły aż 7 krążków – po 2 złote i brązowe oraz 3 srebrne – i zdecydowanie wygrały klasyfikację medalową w Warszawie. Za naszą drużyną ulokawały się: Mongolia – 2 medale (1-1-0) i Niemcy – 2 medale (1-0-1). Złote medale zdobywały też reprezentantki Austrii, Ukrainy oraz Izraela.

Zapowiedzi i oczekiwania wobec występów Polek udało się wypełnić z nawiązką. W poprzedniej edycji European Open, dwa lata temu, udało się zdobyć trzy złota i jeden brąz. Tegoroczny dorobek judoczek budzi szacunek.

Organizatorzy zawodów zaprosili dzieci i młodzież ze stolicy i całego Mazowsza, aby obejrzeli judo na najwyższym poziomie. Podczas turnieju pomagało ok. 70 wolontariuszy.

SPZOZ Piastun zapewnił profesjonalne zabezpieczenie medyczne imprezy.