W majowy weekend 27, 28 i 29 maja 2022 r.  po raz kolejny Pruszków stał się miejscem pełnym atrakcji dla Mieszkańców oraz wszystkich odwiedzających.

Organizatorem  „Dni Pruszkowa 2022” był Prezydent Miasta Pruszkowa Paweł Makuch

Miasto przygotowało mnóstwo atrakcji. Wydarzenia muzyczne, sportowe oraz warsztaty zdrowotne, pielęgnacyjne i kulinarne. Było aktywnie, muzycznie, smacznie i dość pogodnie.

Wydarzenie miało charakter plenerowy i otwarty. Każdy znalazł coś dla siebie. Wystawcy zapewnili dobrą zabawę i ciekawą edukację. Wśród wystawców oczywiście nie zabrakło Państwowej Inspekcji Sanitarnej, pracownicy  Sekcji Promocji Zdrowia Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Pruszkowie w tym roku promowali Kampanię Społeczną #ŻyjDobrze. 

Idea prozdrowotna kampanii została zainicjowana w maju 2022 roku, aby zachęcić kobiety i mężczyzn do wprowadzenia zmian na lepsze w swoim życiu po pandemii koronawirusa. Ostatnie dwa lata rozprzestrzeniania się po świecie choroby COVID-19 zmieniły praktycznie wszystkie aspekty codziennego życia ludzi. Społeczęństwo inaczej się zaczeło zachowywać, inaczej pracować, inaczej się spotykać.
z innymi osobami. Pandemia koronawirusa licznym odebrała życie, a wielu ludziom znacznie pogorszyła zdrowie i ogólny dobrostan. 

Wiosna to czas rozwijającego się życia. Zazieleniają się drzewa i krzewy, rozkwitają feerią barw kwiaty. Dlatego też symbol rozkwitającego pąka, towarzyszący kampanii, którą promowała PSSE w Pruszkowie na Dniach Pruszkowa, ​miała skierować uwagę odbiorców na te obszary życia, które – pielęgnowane – rozkwitną na nowo – zostaną wzmocnione, staną się piękne i dobre. Kampania zachęca do codziennych drobnych działań, które zbudują zdrowie psychiczne i fizyczne mocno nadwyrężone podczas pandemii. Idea kampanii jak i sama kampannia skierowana jest zarówno do dorosłych, jak i seniorów, młodzieży i dzieci.

Cel kampanii

Celem głównym kampanii jest przypomnienie, że wyborów wpływających na nasze życie dokonujemy każdego dnia. Chcemy uwrażliwić odbiorców naszych treści na potrzebę stałego identyfikowania swoich problemów zdrowotnych  i samodzielnego radzenia sobie z wieloma aspektami swojego życia. Uczyć podejmowania dobrych wyborów i decyzji sprzyjających zdrowiu. Chcemy kształtować zachowania i postawy sprzyjające poprawie zdrowia kompleksowo: w sferze fizycznej, psychicznej czy społecznej. 

Więcej informacji o kampanni #ŻyjDobrze pod linkiem: Kampania #Żyj Dobrze – Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Pruszkowie – Portal Gov.pl (www.gov.pl)

SPZOZ Piastun zapewnił profesjonalne zabezpieczenie medyczne imprezy.

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z wydarzenia.