Zawodnicy z medalami.

W czwartek 27.06.2019 r. na Warszawskim Torwarze rozpoczęły się Mistrzostwa Europy kadetów w Judo Warszawa 2019

Za nami ciężkie 4 dni zawodów, na których uczestniczyli nasi Ratownicy Medyczni wraz z Lekarzami. Harmonogram walk przedstawiał się następująco:

  • w czwartek odbyła się rywalizacja w kategorii Kobiety: kat. -40 / -44 / -48 kg. Mężczyźni: kat. -50 / -55 / -60 kg;
  • w piątek kategorie Kobiety: kat. -52 / -57 / -63 kg. Mężczyźni: kat. -66 / -73 kg;
  • w sobotę kategorie: Kobiety: kat. -70 / +70 kg. Mężczyźni: kat. -81 / -90 / +90 kg;
  • w niedzielę turniej drużynowy.

Byliśmy świadkami wspanialej rywalizacji i zaciętych walk. Niestety zawody nie obyło się bez kontuzji zawodników. Po przez sprawne i szybkie działanie staraliśmy się pomagać na miejscu wszystkim uczestnikom zawodów.

Współczesne judo jest sportem ściśle ograniczonym przepisami opartymi na starych japońskich zasadach walki wręcz. Jest to rodzaj walki zapaśniczej, wymagającej specjalnego ubioru zwanego „judogi”. Jakkolwiek judo wywodzi się z wojskowej sztuki walki na śmierć i życie, zastosowanie judo do obrony osobistej jest obecnie celem drugoplanowym. Ogólny rozwój fizyczny, a następnie uzyskanie skuteczności w zawodach, oto główne cele współczesnego judo. Celem przewodnim, uzyskanym przez systematyczne ćwiczenia, wysuniętym przez twórcę judo – Jigoro Kano, jest „doskonalenie samego siebie”.

Życzymy wszystkim zawodnikom zawodów jak najmniej kontuzji a przede wszystkim jak najwięcej zwycięstw! Cieszymy się, że mogliśmy być tam z Wami i czuwać nad waszym bezpieczeństwem.

Michał Kępka / Ratownik Medyczny SPZOZ Piastun