Karty zawieszone na smyczy i rękawiczki leżą na stole.

W dniach 2-4 sierpnia na Arenie Ursynów odbył się turniej zawodów zapaśniczych.

W dniach 2-4 sierpnia, na Arenie Ursynów odbył się LXII Memoriał Pytlasińskiego w stylu klasycznym, XXVIII Wacława Ziółkowskiego w stylu wolnym oraz XXIII Poland Open w zapasach kobiet. Było nam niezmiernie miło uczestniczyć i pomagać uczestnikom turnieju. Przez 3 dni Ratownicy Medyczni SPZOZ Piastun, byli odpowiedzialni za m. in. dopuszczenie zawodników do walk, opatrywanie ran podczas walk a także decydowanie czy zawodnik podczas zaistniałych urazów może dalej kontynuować zawody.

Turniej zapaśniczy w Warszawie jest już bardzo renomowaną imprezą, która od lat jest wpisana w kalendarz Międzynarodowej Federacji Zapaśniczej (UWW). Dla wielu reprezentacji jest to ostatni sprawdzian formy przed mistrzostwami świata, które w tym roku odbędą się w dalekim Kazachstanie. Nic zatem dziwnego, że frekwencja w tym roku była wyborowa. Dzięki Polskiemu Związku Zapaśników oglądaliśmy najlepszych zawodników z krajów tj. Azerbejdżan, Armenia, Gruzja, Kazachstan, Turcja, Iran, Rosja, czy Ukraina. Co do Polskich reprezentantów, wywalczyli oni w turnieju 10 medali!

W tym roku na warszawskich turniejach wzięło udział ok. 500 zapaśników z 40 krajów. Praktycznie dla wszystkich reprezentacji zawody w Polsce są ostatecznym sprawdzianem przed mistrzostwami świata seniorów w Nur-Sułtanie (14-22 września 2019 r.), które będą pierwszą szansą na wywalczenie kwalifikacji na Igrzyska Olimpijskie w Tokio 2020.

Dziękujemy za możliwość uczestniczenia w zawodach! Zdobyliśmy kolejne cenne doświadczenie!

Zdjęcia: SPZOZ Piastun

Michał Kępka / Ratownik Medyczny SPZOZ Piastun