Główny Inspektor Farmaceutyczny podjął decyzję o wstrzymaniu obrotu na terenie Polski popularnym środkiem przeciwbólowym Ibuprofen Dr. Max, 400 mg, w postaci kapsułek miękkich. Zakaz dotyczy siedmiu partii tego leku. Powodem takiej decyzji jest badanie przeprowadzone przez Narodowy Instytut Leków, który wykazał, że produkt nie spełnia wymaganych danych jakościowych. Jest to istotna informacja dla pacjentów, którzy mogli sięgać po ten lek w celu złagodzenia bólu i gorączki.

Wstrzymanie obrotu

Badanie Narodowego Instytutu Leków wykazało, że produkt Ibuprofen Dr. Max nie spełnia wymaganych standardów jakościowych, co może zagrażać bezpieczeństwu i skuteczności terapeutycznej pacjentów. W związku z tym, Główny Inspektor Farmaceutyczny zdecydował o wstrzymaniu obrotu siedmioma partiami tego leku na terenie Polski. Oznacza to, że apteki oraz inne placówki medyczne zostaną poinformowane o konieczności usunięcia tego produktu ze swoich zapasów oraz o powstrzymaniu się od jego dalszej sprzedaży.

Usunięcie leku

Jeśli pacjent posiada w swoich zapasach produkt Ibuprofen Dr. Max objęty zakazem obrotu, zaleca się jego niezwłoczne usunięcie. Najbezpieczniejszym sposobem pozbycia się tego leku jest oddanie go do apteki, gdzie zostanie on zutylizowany w sposób bezpieczny dla środowiska. W ten sposób możemy zapobiec przypadkowemu spożyciu leku o wątpliwej jakości oraz chronić siebie i innych przed potencjalnymi skutkami ubocznymi.