Chirurgia plastyczna bardzo często pomaga w pozbyciu się kompleksów, które powstają na tle własnego wyglądu. Zabieg rekonstrukcji piersi może dać doskonałe efekty jak również i być jedynym sposobem na odzyskanie poczucia pewności po zabiegu usunięcia piersi.
Problem z akceptacją własnego ciała i piersi
Nowotwory coraz częściej dotykają dużą liczbę osób, niezależnie od ich wieku czy pozycji. Wśród złośliwych i częstych odmian nowotworów jest niestety – rak piersi. Gdy guzy są zbyt duże lub rozległe bardzo często konieczną i jedyną możliwością walki z rakiem jest amputacja piersi. To zabieg, który bardzo odbija się nie tylko na sylwetce pacjentki, jak również na jej psychice. Kobiety po takiej operacji bardzo często mówią, iż nie czują się atrakcyjne, mają problemy z realizowaniem swoich pasji oraz pogodzeniem się z zaistniałą sytuacją. Oczywiście dla wszystkich zdrowie jest najważniejsze, dlatego trzeba po prostu zaakceptować nową sylwetkę. Tym Paniom, którym brak piersi bardzo przeszkadza i znacznie wpływa na pogorszenie ich samooceny, a są już w pełni wyleczone, polecamy skorzystanie z zabiegu rekonstrukcji piersi.
Metody
Jednym z zabiegów pozwalających zrekonstruować pierś po zabiegu mastektomii jest zabieg, który polega na wypełnieniu miejsca wkładką silikonową.
„W celu przygotowania pacjentki do zabiegu, musimy po pierwsze wytworzyć tak zwaną ”kieszeń„, w której później umieścimy odpowiedniej wielkości implant. Skutkiem amputacji jest brak naturalnej wypukłości piersi. W tym celu bardzo pomaga ekspander, który delikatnie i powoli oraz stopniowo wypełniamy roztworem soli fizjologicznej, przez co rozciąga on skórę. W tak przygotowanej loży, w miejscu ekspandera, możemy po pewnym czasie umieścić docelowy i dobrany indywidualnie do pacjentki implant” – mówi jeden ze specjalistów od chirurgii plastycznej.
Bezpieczeństwo
„Rekonstrukcja piersi po zabiegu mastektomii nie stanowi problemu w kontekście przeprowadzania badań kontrolnych i monitorowania przebiegu choroby”. Ówczesna i nowoczesna diagnostyka piersi pozwala na szybkie i skuteczne wykrywanie zmian w piersi nie tylko za pomocą mammografu (co jest niemożliwe, gdy kobieta posiada implant), lecz tak samo skutecznie za pomocą badań USG czy badania rezonansem magnetycznym. Dlatego też pacjentki nie powinny być zaniepokojone zmniejszeniem możliwości wykrycia dalszych ognisk raka – sam zabieg rekonstrukcji piersi nie stanowi w tym przeszkody, a może stanowić bardzo skuteczną terapię pozwalającą zapomnieć o przebytej chorobie.
Nowoczesna chirurgia plastyczna zapewnia nowe metody i alternatywy, by pozwolić kobiecie znowu poczuć się pięknie i kobieco.
Coraz więcej pacjentek decyduje się na zabieg powiększania piersi implantami – jedyne czego później żałują – to zbyt długie odwlekanie zabiegu powiększania piersi.
Źródło: materiały prasowe