Grupa ludzi stoi pod sceną.

Już po raz jedenasty mieszkańcy Komorowa spotkali się na placu Ignacego Paderewskiego, by uczcić święto odzyskania przez Polskę Niepodległości.

W tym roku było nieco inaczej. Oprócz śpiewania pieśni patriotycznych był też wykład oraz występy Komorowskich uczniów i przedszkolaków. Wielką atrakcją był wspólnie odtańczony polonez 101 par na 101. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości.

Wspólnie zatańczony przez mieszkańców Komorowa polonez Wojciecha Kilara był momentem kulminacyjnym spotkania niepodległościowego. Poloneza tańczyli duzi i mali. Wspaniale wyróżniały się pary tancerzy ubrane z stroje szlachty polskiej. Wielu uczestników miało czapki z piórami, zostały one starannie przygotowane przez panie z Koła Gospodyń Wiejskich – Dziewczyny z Komorowa. W trakcie koncertu panie również częstowały gorącą kawą i herbatą, jak również niepodległościowymi ciasteczkami i ciastami. Były wyjątkowo smaczne!

Atrakcją były również gorąca grochówka oraz tort przygotowany specjalnie na 101. rocznicę obchodów niepodległości.

Nad bezpieczeństwem uczestników czuwali oczywiście nasi Ratownicy Medyczni. Dziękujemy za wspólne obchodzenie święta! Do zobaczenia w przyszłym roku!